پیوند ساختمان پانلاین اختراع مربوط به پانل مشترک به ویژه برای استفاده از ساخت ساندویچ پانل است . هدف از اختراع استفاده از ساندویچ  پانل در ساختمانی که شامل مواد هسته و پوسته بیرونی است می شود . پانل مشترک شامل زبانه شیار دار و پوست بیرونی پانل که صاف و مجاور یکدیگر هستند می شود .

در این ساندویچ پانل از فلز استفاده شده است . سوراخی که در بخش فلزی ایجاد می شود برای عایق صوتی است که فلز را به مواد هسته و پوست بیرونی پیوند می دهد . فلز این ساندویچ پانل معمولا از آلومینیوم یا گالوانیزه است یا ممکن است از  فولاد استفاده کنند . این ساندویچ پانل شامل چند لایه است ، پوسته ، مواد عایق پشت آن که مانند یک پتو ضخیم و جامد است ، هسته که شامل فوم پلاستیکی است و پوسته دیگر که این هسته بین دو پوسته قرار داده شده است .

این پانل ها کاربرد های داخلی و خارجی دارد که مشترک برای جلوگیری از رطوبت و همچنین عبور حرارت است . دیوار حاصل از این پانل معلق است و به هیچ وجه قفل نمی شوند . در نتیجه برای به هم پیوستن پانل ها در لبه های آن از شیار های مکمل و زبانه هایی استفاده شده که در یکدیگر چفت شوند . با توجه به ساختار چند لایه ای پانل هسته فضای بیشتری را در طول پانل استفاده کرده و در هنگام پیوستن پانل مواد هسته ای به دلیل مقاومت کششی پایین با شکست مواجه می شوند . بنابراین باید از یک شیء جداگانه برای اتصال عرض پانل استفاده شود .

در حال حاضر این اختراع مکمل پیوست یک نوار در فرم و زبانه شیار دار بخشی از پانل است که هسته و پوسته را به هم متصل می کند . این کار بازده قوی دارد و باعث اختراع ساختمان پانل می شود. این نوار زبانه شیار دار از بخش فلزی به سمت  هسته می رود و در فوم هسته قرار می گیرد یا از چسب برای پیوند بین پوسته و هسته استفاده می کنند .


مشخصات

  • منبع: http://banooyezamin.persianblog.ir/post/2
  • کلمات کلیدی: پانل ,هسته ,استفاده ,پوسته ,شیار ,زبانه ,مواد هسته ,زبانه شیار ,پانل استفاده ,پیوستن پانل ,پوست بیرونی
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها